15.09.2014
Noorte Kotkaste Alutaguse maleva võistkond
Autor: Leho Rohtla
Noorte Kotkaste vabariiklik orienteerumisvõistlus peeti nädalavahetusel Hiiumaal Randmäe puhketalu maadel.
Rajameister Toivo Saue poolt koostatud kaardi ja raja järgi võistlesid noorkotkad kahes vanusegrupis. Võistluse peakorraldaja oli Anu Saue Hiiumaa Orienteerujate Klubist, kes on ühtlasi tubli noortejuht ja aktiivne naiskodukaitsja.

Nooremas vanusegrupis, kus võistlesid kolme ja poole kilomeetri pikkusel rajal 8- 13 aastased poisid võitis Dainis Männiste Põlvast, ajaga 34:24. Teiseks tuli Raiko Jool ajaga 36:24 ja kolmandaks tuli samuti Alutaguse maleva noorkotkas  Karl - Martin Vainura ajaga 38:30.

Vanemas vanusegrupis, mille raja pikkus oli ca 5 kilomeetrit, läks individuaalses arvestuses samuti esikoht Alutaguse malevasse. Jaan Paljak vormistas võiduajaks 44:44, teisele koha sai Mihkel Parts Võrumaa malevast ajaga 46:37 ja kolmas koht läks jällegi Alutaguse malevasse ajaga 50:27.

Võistkondlikus arvestuses said esimese koha Alutaguse maleva noorkotkad, teise koha said Võrumaa maleva noorkotkad ja kolmas koht läks sedapuhku Rapla malevasse.