Mine tagasi

Algab traditsiooniline Noorte Kotkaste linnalaager

14. august 2023 - laager

15.-18.augustini saavad malevate tublid ja aktiivsed noorkotkad koos juhendajatega võimaluse avastada Tallinnat, osaledes linnalaagris, mis viib neid erinevatesse haridusliku ja kultuurilise tähtsusega paikadesse. 

Laagri eesmärk on rikastada noorkotkaste teadmisi, avardada silmaringi ja pakkuda praktilist õpetust, mis aitab neil edukalt läbida oma õppekavade järgukatsed. Igast Eestimaa maakonna malevast osaleb laagris 4-5 noorkotkast koos oma juhendajaga.

Nelja päeva jooksul tutvuvad kotkad Eesti Vabaõhumuuseumiga, külastavad Stenbocki maja ja Riigikogu, saavad ülevaate Kaitseliidu peastaabist, tõusevad Teletorni kõrgustesse, uurivad floorat ja faunat Tallinna Botaanikaaias ning külastavad loomaaeda. Samuti panevad end proovile Rakett69 Teadusstuudios, teevad ajas tagasirände Eesti Sõjamuuseumis ja orienteeruvad Tallinna vanalinnas.

Laagri korralduse võtavad enda kanda Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid, rakendades oma teadmisi ja oskusi praktikatööna.

Noorte Kotkaste peavanem Tamm on linnalaagri suhtes ootusrikas: “See on suurepärane vaheldus tavapärasele välitegevusele, kus noored saavad tutvuda meie pealinna erinevate asutuste ja organisatsioonidega.”

Noorte Kotkaste linnalaager toimub üle aastaselt ning alates 2017 aastast. 2019 aastal toimus linnalaager Tartus. 

Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav noorteorganisatsioon, mis vabatahtlikust väärtustades pakub noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu.