Mine tagasi

Täna algab Harjumaal patrullvõistlus “Mini-Erna”

30. juuni 2023 - Pressiteade

Reedel, 30. juunil stardib Harjumaal 27. korda iga-aastane patrullvõistlus “Mini-Erna 2023”. Tegu on noorkotkaste aasta kõige oodatuima jõukatsumisega, kus pannakse osalejatel proovile nii füüsiline kui ka vaimne võimekus. Võistlusest võtavad osa 4-liikmelised esindusvõistkonnad pea igast maakonnast ja külalisvõistkonnad Lätist ning Leedust.

30. juunist 2. juulini aset leidev “Mini-Erna 2022” võistlus viib noorkotkad seiklema Harjumaa ja Tallinna linna vaheldusrikkale maastikule. Võistlusest võtavad osa noorkotkaste 4-liikmelised võistkonnad kes peavad läbima ligikaudu 75 km raja liikudes jalgsi ning täita etteantud ülesandeid. “Mini-Erna” võistluse kaudu on noorkotkastel võimalik kontrollida oma ettevalmistust järgukatsete osas ning suutlikkust tegutseda maastikul meeskonna koosseisus.

Patrullvõistlus sisaldab mitmesuguseid tegevusi, sealhulgas orienteerumist päeval ja öösel, vastutegevuse poolt ülesseatud varitsuste vältimist, noorkotkaste järgu- ja erikatsete nõuetest tulenevaid ülesandeid ning osavust, kiirust, vastupidavust ja leidlikkust nõudvaid ülesandeid.

Peavanema Silver Tamme sõnul on võistlus iga-aastaselt erinevate korraldajate eestvedamisel omanäoline ning samuti ka seekord. “Esmakordselt kulgeb osa võistlustrassist ka linnaruumis, mis annab võistlejatele tavapärase patrullvõistluse mõttes uudse tunnetuse” sõnab Tamm. 

Tamme sõnul tagavad võistlusel hea soorituse rahulik meel, sihikindel samm ja sujuv meeskonnatöö. “Edu ja kotkaõnne kõigile võistlejatele!” soovib peavanem.

Võistluse korraldaja ja läbiviija on Noorte Kotkaste Tallinna malev, Kodutütarde Tallinna ringkond koostöös Kaitseliidu Tallinna maleva, Naiskodukaitse Tallinna ringkonna ja mitmete teiste koostööpartneritega. Noorte Kotkaste põnevaim ja kõige oodatum sündmus toimub tänavu juba 27. korda. Eelmisel aastal pärjati võitjaks Harju maleva noorkotkad.

Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav noorteorganisatsioon, mis vabatahtlikust väärtustades pakub noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu.

Lisainfo toimetustele

Soovi korral võimalik näha ning jäädvustada kontrollpunktides toimuvat. Sellisel juhul võtke ühendust Kaitseliidu noorteorganisatsioonide avalike suhete spetsialisti Markus Seinaga, +372 5564 1979. Rajal iseseisvalt liikumine lubatud ei ole, kuid meil on valmisolek teie viimiseks huvipakkuvatesse kontrollpunktidesse, kus saate ülevaate toimuvast. 

Kontaktisik:

Markus Sein
Kaitseliidu noorteorganisatsioonide avalike suhete spetsialist
+372 5564 1979
markus.sein@kaitseliit.ee

Kõneisikud:

Silver Tamm
Noorte Kotkaste peavanem
+372 515 1612