Mine tagasi

Hellat Rumvoltile avati mälestuspink

30. september 2021 - Pressiteade

27. septembril avas Noorte Kotkaste Lääne malev Metsküla kooli lipuväljakul mälestuspingi pikaajalisele Noorte Kotkaste Lääne maleva pealikule Hellat Rumvoltile.

Tuulevaiksel ning kaunil sügisõhtul oli pingi avamisele kogunenud ligi sadakond praegusi kui ka endisi noorliikmeid, Hellati rühma noorkotkaid, noortejuhte, Noorte Kotkaste peavanem kui ka hulga Metsküla piirkonna elanikke. Süüdati väikesed lõkked, tõrvikud ning küünlad – kõik see, mida endine malevapealik tihti ka maakonna laagrite öistes müstilistes ajarännakutes kasutas. 

Pingi avasid pidulikult idee algataja ja endinde Kaitseliidu Lääne maleva noorteinstruktor Kaidi Sits ning Hellati pere esindajana tütar Kateriina Rumvolt. Esines Hellati rühma noorkotkas, lisaks ka kodutütred ning Metsküla kooli õpilased, kelle õpetajaks Hellat oli. 

Pink püüab edasi anda Hellati loomust ning seda, mis oli talle südamelähedane – maalähedus, ürgsus, looduse ühises rütmis tegutsemine. Nii on pingil lastud palju just loodusel endal paika panna ning on kasutatud võimalikult vähe sirgeid lõikeid. 

Hellat kasutas tihti laagrite erinevates tegevuses kui ka ööhäiretes müstikat ning märke. Seetõttu kaunistavad pinki viis ruunimärki, mis Lääne maleva noortejuhtide arvates kõige enam endist malevapealikut iseloomustavad. Pingil saab silmata ruunimärke, mis tähistavad hiiepuid, liikumist, mõistatusi, mängulisust, ürgsus ning visadust. Kuna Hellatil oli väga olulisel kohal meri, siis leiab ka ruuni mis tähistab voolavust, merd ning vett. Selleks, et pink peidaks endas Hellati mängulisust, siis viienda ruuni saab pingil jalgu puhates igaüks ise üles leida.

Hellat hakkas noori Kaitseliidu õppustele kaasama juba 1993. aastal. Kodutütarde Lääne ringkonna ja Noorte Kotkaste Lääne maleva tegemistega ühines Hellat 2004. aastal. Noorte Kotkaste Lääne maleva pealik sai temast 2006. aastal. Oma ametis oli ta 14 aastat.Hellat oli ka noorkotkaste rühma Metsküla Merikotkad pealik.

Hellatile oli Kaitseliidu noorte tegevus väga tähtis ja ta pühendus jäägitult. Iga noorkotkas, kodutütar oli tema jaoks eriline noor. Rumvolti panus organisatsiooni arengusse oli mõõtmatu.

Hellat Rumvolt sündis 2. augustil 1959 ja hukkus Matsalu lahel võrke nõudes 9. märtsil 2020.

Fotod: Madis Mintel, Kaarel Kaisel