Mine tagasi

Mini-Erna võitisid Lääne maleva noorkotkad

28. juuni 2021 - Pressiteade

Nädalavahetusel peetud Noorte Kotkaste iga-aastane patrullvõistlus Mini-Erna lõppes sel korral Lääne maleva noorkotkaste võiduga. Teisele kohale tulid Tallinna poisid ja kolmandale Põlva noorkotkad.

Reedel alanud ja pühapäeval lõppenud patrullvõistlus “Mini-Erna” toimus 25. korda. Tegemist on noorkotkaste aasta oodatuima jõukatsumisega, kus proovile pannakse osalejate vaimne ja füüsiline võimekus. Kokku oldi ligi 45-kilomeetrisel võistlustrassil umbes 35 tundi. Seekord osales 14 noorte kotkaste võistkonda ja üks kodutütarde võistkond.

Võistlejatel tuli kokku läbida 14 kontrollpunkti, mille hulgas oli näiteks sideülesanne, airsoft-relvadega taktika ülesanne, tule tegemine, esmaabi, takistusraja läbimine, jaotelgi püstitamine, küberoskuste ülesanded, luureülesanne, asimuudi määramine ja uudse asjana AK4-st märklauda laskmine. Punktides oli oluline täita ülesanne ning ülesande ajaline sooritus, mille järgi kujunes paremusjärjestus. Raja läbimise muutis keeruliseks väga mitmekesine loodus, kus suured metsamassiivid ja põllud vaheldusid jõgede ja kraavidega, soode ja lagendikega. Lisaks häiris võistlejate liikumist rajal vastutegevuse üksused, kes hoidsid võistlejaid eemal teedest. Vastutegevusele vahele jäädes, tuli loovutada elutalong.

Käesoleval aastal võidutses “Mini-Ernal” Lääne maakonna Metsküla Merikotkaste ja Mustade Tiigrite segameeskond, kuhu kuulusid Samuel Kastepõld ja Hugo Noormets ning Oliver Metsar-Villakov ja Märt Õiglas.
Kuna tegemist oli 25. korda toimunud võistlusega, pani Pärnu linn välja rändkarika, mille sai aastaks enda valdusse võitjaks tulnud Lääne malev.

Võistlusmatka „Mini-Erna 2021“ eesmärgiks oli kontrollida noorkotkaste oskusi ja teadmisi arendades samas ka noorkotkaste vahelist meeskonnatööd.

Võistluse korraldaja ja läbiviija on Noorte Kotkaste Pärnumaa malev ja Noorte Kotkaste esindus, koostöös Kodutütarde Pärnumaa ringkonnaga ja Kaitseliidu Pärnumaa malevaga.

Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav noorteorganisatsioon, mis vabatahtlikust väärtustades pakub noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu.

Paremusjärjestus
1. Lääne malev
2. Tallinna malev
3. Põlva malev
4. Harju malev
5. Alutaguse malev
6. Tartu malev
7. Sakala malev
8. Tallinna ringkonna kodutütred
9. Rapla malev
10. Jõgeva malev
11. Valgamaa malev
DNF Viru malev
DNF Võrumaa malev
DNF Saaremaa malev
DNF Järva malev