Mine tagasi

Narva malevkond sai Noorte Kotkaste aastapäeval lipu

19. juuni 2023 - Pressiteade

Laupäeval, 17. juunil tähistasid Noored Kotkad oma 93. aastapäeva Narva raekoja platsil. Tegu oli ajaloolise päevaga, kus õnnistati sisse ka Noorte Kotkaste Alutaguse maleva Narva malevkonna uus lipp.

Noorte Kotkaste Alutaguse maleva Narva malevkonna lipp õnnistati sisse Kaitseliidu peakaplani Peeter Paenurme poolt ning anti malevkonnale üle Noorte Kotkaste 93. aastapäeva tähistamisel Narva raekoja platsil. Lipu annetas malevkonnale Ramirent Baltic AS. Lipu naelutamise au kuulus üheksale inimesele:

Silver Tamm, Noorte Kotkaste peavanem
Riho Ühtegi, Kaitseliidu ülem
Katri Raik, Narva linnapea
Arvo Laur, Ramirent Baltic AS esindaja
Igor Aal, Noorte Kotkaste Narva malevkonna pealik
Aleksandr Lupanov, Alutaguse maleva Lahingkompanii ülem
Kaido Kaldma, Noorte Kotkaste Alutaguse maleva pealik
Erkki Karuks, Alutaguse maleva pealik
Nikita Aal, Noorte Kotkaste Narva malevkonna noorkotkas 

Lisaks tunnustas Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm tunnustas pidulikul sündmusel  autasudega ja teenetemärkidega organisatsiooni tegevusse vabatahtlikult panustavaid silmapaistvaid liikmeid. Ühtekokku anti Narvas välja 74 tunnustust. Üle anti 11 teeneteristi, 10 teenetemärki, 17 teenetekirja, 15 eeskujuliku kotka märki, 4 ustava sõpruse märki, 3 teeneteplaati ja 8 aitaja märki. Lisaks neile tunnustati palju liikmeid, toetajad ja koostööpartnereid ka tänukirjaga.

Pidulikule koosviibimisele olid kutsutud noorkotkad, vabatahtlikud noortejuhid, noorteinstruktorid ning Noorte Kotkaste toetajad ja sõbrad üle Eesti. Rivis seisis 45 noorkotkast, 25 kodutütart, 4 naiskodukaitsjat ja 3 kaitseliitlast.

Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav riigikaitse suunitlusega noorteorganisatsioon. Peamised tegevusvormid on laagrid ja matkad ning kogu tegevus on noortele tasuta.

Vaata ürituse galeriid siit.


Teeneteristi I klass – kõrgeim klass, mis annetatakse noortejuhile või noorteinstruktorile, keda on eelnevalt tunnustatud Teeneteristi II klassiga ning järjepideva ja tulemusrikka allüksuse juhtimise või organisatsioonile osutatud abi eest vähemalt 15 aasta vältel.

Merike Niitmets – Võrumaa malev
Aivar Mägise – Võrumaa malev
Taivo Kirm – Tartu malev

Teeneteristi II klass – annetatakse noortejuhile või noorteinstruktorile, keda on eelnevalt tunnustatud Teeneteristi III klassiga ning järjepideva ja tulemusrikka allüksuse juhtimise või organisatsioonile osutatud abi eest vähemalt 10 aasta vältel.

Tarmo Haljak – Põlva malev
Karin Kont – Järva malev

Teeneteristi III klass – annetatakse noortejuhile või noorteinstruktorile, keda on eelnevalt tunnustatud Teenetemärgiga ning järjepideva ja tulemusrikka allüksuse juhtimise või organisatsioonile osutatud abi eest vähemalt 5 aasta vältel.

Janno Simso – Põlva malev
Liis Lüdig – Harju malev
Pille-Riin Moilanen – Harju malev
Merike Einma – Järvamaa malev
Henrik Guthan – Tartu malev
Tõnu Vahtra – Valgamaa malev

Teenetemärk – antakse noortejuhile või noorteinstruktorile, kelle tööd on eelnevalt tunnustatud Teenetekirjaga ja kes on vähemalt kolm aastat järjepidevalt tegutsenud ning saavutanud töös silmapaistvaid tulemusi.

Tuulike Mölder – Põlva malev
Raigo Lorius – Saaremaa malev
Urmo Pärna – Pärnumaa malev
Mattias Idavain – Harju malev
Miina Frank – Harju malev
Urmas Täht – Järva malev
Kristel Kaasiku – Rapla malev
Maret Kollin – Rapla malev
Silver Niinemets – Rapla malev
Siim Vahtra – Valgamaa malev

Teenetekiri – antakse noorkotkale, noortejuhile, kes on vähemalt ühe aasta tegutsenud juhina või abijuhina ning saavutanud töös silmapaistvaid tulemusi.

Herdis Paidra – Põlva malev
Liisi Pikki – Põlva malev
Sille Rebane – Põlva malev
Dairi Õun – Pärnumaa malev
Martin Lepiku – Pärnumaa malev
Mehis Reinmann – Harju malev
Kristo Metus – Harju malev
Marek Hinno – Harju malev
Endel Nurmsalu – Järva malev
Romet Metssalu – Raplamaa malev
Aleksander Vassiljev – Raplamaa malev
Madis Liiver – Raplamaa malev
Ebe Õnne – Sakala malev
Aleks Kolsar – Tartu malev
Tõnn-Siim Peedosk – Tartu malev
Giia Timpson – Valgamaa malev
Kadri Parts – Võrumaa malev

Eeskujuliku noorkotka märk – antakse noorkotka hoolsuspaela omavale noormehele, kellel on III järk ja keda võib teistele eeskujuks seada.

Mairo Kõomägi – Põlva malev
Marten Harry Kaus – Saaremaa malev
Roland Joann Kaus – Saaremaa malev
Karel Julius Kaus – Saaremaa malev
Allen Larin – Harju malev
Andreas Idavain – Harju malev
Andres  Kalle – Järva malev
Robi Abel – Järva malev
Martin Sild – Järva malev
Keiro Tischler – Järva malev
Jürgen Aas – Sakala malev
Reimo Jürjo – Sakala malev
Karl-Martten Kütt – Tartu malev
Ander Käär – Valgamaa malev
Raven Leppik – Valgamaa malev

Aitaja märk – antakse toetajaliikmele või koostööpartnerile, kes on Noorte Kotkaste organisatsioonile vähemalt kahe aasta jooksul osutanud abi Noorte Kotkaste väljaõppe ettevalmistamisel ja korraldamisel ning keda on eelnevalt tunnustatud peavanema tänukirjaga.

Reena Ley – Saaremaa malev
Urve Teär – Saaremaa malev
Kristiina Laht – Saaremaa malev
Egert Sinivee – Pärnumaa malev
Robin Trutin – Harju malev
Marite Rõõm – Harju malev
Renart Roo – Rapla malev
Andri Alliksoo – Võrumaa malev

Ustava sõpruse märk –  antakse toetajaliikmele või koostööpartnerile, kes on organisatsiooniga koostööd teinud vähemalt viis aastat või abistanud mõne üleriigilise ürituse korraldamisel ning keda on eelnevalt tunnustatud Aitaja märgiga.

Janis Frei – Järva malev
Kristo Tamm – Valgamaa malev
Mihkel Saul – Valgamaa malev
Merike Mägise – Võrumaa malev

Teeneteplaat –  antakse inimesele või organisatsioonile, kes oma töö ja tegevusega on kaasa aidanud Noorte Kotkaste arengule. 

Rakvere Vallavalitsus
Gatis Cersinšit
Scoutspataljon

Hinnaline kingitus

Eve-Merin Aas – Harju malev
Margit Amer – Harju malev
Piret Reinmann – Harju malev
Tiiu Liivamaa – Harju malev
Mauno Reinmann – Harju malev
Perekond Mennik – Viru malev

Foto: Jelizaveta Gross

Noorte Kotkaste liikmemaksu tasumise tähtaeg on 31. märts!