Mine tagasi

Noorkotkad võtavad mõõtu Pärnumaal

22. juuni 2021 - Üritused

Reedel, 25. juunil stardib Pärnumaal järjekordne patrullvõistlus Mini-Erna 2021. Tegu on noorkotkaste aasta kõige oodatuima jõukatsumisega, kus pannakse osalejatel proovile nii füüsiline kui ka vaimne võimekus. Võistlusest võtavad osa 4-liikmelised esindusvõistkonnad pea igast maakonnast.


25.-27. juunil aset leidev Mini-Erna viib võistlus noorkotkad ja noortejuhid seiklema Pärnumaa vaheldusrikkale maastikule. Võistlusest võtavad osa noorkotkaste 4-liikmelised võistkonnad pea igast maakonnast ja kodutütarde võistkond Tallinnast. Kokku läheb rajale 15 võistkonda. Trassi ajaline kestus on umbes 35 tundi ning kogupikkus ligi 45 kilomeetrit. Meeskonnad läbivad kontrollpunkte vastavalt individuaalsetele ajakavadele ning täidavad punktides etteantavaid ülesandeid.
Noorte Kotkaste peavanema  ja võistluste üldjuhi Silver Tamme sõnul annab mõõduvõtmine noorkotkastele suurepärase võimaluse kontrollida füüsilist ja vaimset suutlikkust tegutseda pingeolukorras ühtse meeskonnana. „Edu tagab võistkonna ühtne tegutsemine rajal ja kontrollpunktides ning rahuliku, samas reipa meele säilitamine,“ sõnab Tamm.
“Võistlus tuleb kindlasti põnev ja piisavalt keeruline ning oma osa saab olema palavatel suveilmadel” kommenteeris võistluse kaaskorraldaja Noorte Kotkaste noorteinstruktor Mehis Born. “Rajal on osalejaid ootamas noorkotkaste põhiväljaõppele tuginevad ülesanded ja sellel aastal uudse täiendusena ka sõjapüssist laskmine” lisas Born.
Võistluse korraldaja ja läbiviija on Noorte Kotkaste Pärnumaa malev ja Noorte Kotkaste esindus, koostöös Kaitseliidu Pärnumaa maleva ja mitmete teiste koostööpartneritega. Noorte Kotkaste põnevaim ja kõige oodatum sündmus toimub tänavu juba 25. korda. Eelmisel aastal pärjati võitjaks Võrumaa noorkotkad.
Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav noorteorganisatsioon, mis vabatahtlikust väärtustades pakub noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu