Mine tagasi

Noorte Kotkaste pealikud juhatasid aasta sisse keskkoguga

18. jaanuar 2023 - Pressiteade

14.-15. jaanuaril kogunes Tartus Noorte Kotkaste kõrgeim kollegiaalne otsustusorgan keskkogu.

Käesoleva aasta Noorte Kotkaste juhtide õppepäev ja keskkogu toimus seekord Tartus. Esimese päeva koosolek toimus Kaitseväe Akadeemias üheskoos Kodutütarde juhtidega, teisel päeval toimus Noorte Kotkaste keskkogu koosolek Tartu Hotelli konverentsikeskuses. 

Õppepäeval kuulati noorkotkaste ja kodutütarde mõtteid seoses Noorte Kotkaste ja Kodutütarde arengukavaga ning arutleti kaitsetahte ja noorteorganisatsioonide võimaluste kaasata enam noori riigikaitsesse. 

Noorte Kotkaste keskkogu koosolekul tegi peavanem kokkuvõtte organisatsiooni üleselt, põhjalikumad ettekanded tegid 2022. aasta osas Tartu ja Pärnumaa malevate pealikud. Samuti kuulati ära Noorte Kotkaste keskjuhatuse ettekanne ning planeeriti 2023a tegevusi ning täpsustati põhieesmärke.

Keskkogul osales Noorte Kotkaste peavanem, malevate pealikud, igast malevast üks valitud liige. Külalistena olid kutsutud osalema väike hulk noorkotkad ja malevate noorteinstruktorid. 

Noorte Kotkaste peavanema Silver Tamme sõnul läks möödunud aasta korda. “Liikmeskond kasvas pea 200 liikme võrra, väljaõpet korraldati ja tegevusse kaasati varasemast enam liikmeid” lisas peavanem. Lisaks teevad Tamme sõnul noortejuhid suurepärast tööd ning uute pealike ametisse asumine organisatsiooni noorliikmete ja ka kaitseliitlaste-naiskodukaitsjate hulgast on väga rõõmustav. “Mida enam noori on Kaitseliidus, seda enam juurdekasvu saab endale riigikaitse!” lisas Tamm.

Traditsiooniliselt toimus keskkogul ka uue keskjuhatuse liikmete valimine tagamaks juhatuse liikmete rotatsioon. Hääletuse tulemusel valiti keskjuhatuse uueks liikmeks Pärnumaa maleva pealik Alar Tamm.

Fotod: Markus Sein

Vaata galeriid siit.