Mine tagasi

Noortelt noortele ehk “Kotkatorm 2023”

9. märts 2023 - laager

Ajavahemikul 27. veebruar kuni 1. märts korraldasid Hiiumaal Tahkuna poolsaarel Noorte Kotkaste Lääne maleva Hiiumaa malevkond ja Kodutütarde Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskond koostöös Kaitseliidu Lääne maleva ja Naiskodukaitse Lääne ringkonnaga rännak-laagri “Kotkatorm 2023”.

Üritus, mis toimus NOTi (noorte omaalgatuslike ideede toetus) raames, tõi kokku neljaliikmelised võistkonnad vanuses 14+, et testida nende meeskonnatöö oskusi, teadmisi ja vastupidavust ning luua uusi sõprussidemeid erinevate malevate noorte vahel. Rännak-laagris osales 5 meeskonda üle Eesti.

Rännak-laagris läbisid noorkotkad ja kodutütred kolme päeva jooksul ligikaudu 90-kilomeetrise raja ning täitsid kontrollpunktides ülesandeid, mis pani proovile nende oskused ja teadmised erinevates teemavaldkondades alates meditsiinist lõpetades luure ja meeskonnatööga. Rada kulges valdavalt Tahkuna poolsaarel, kus võistlejate teele jäi mitmeid nõukogudeaegseid militaarobjekte. Võistlus lõppes lõpujooksuga Kärdla staadionilt Hiiumaa malevkonna staapi.

Projekti mentor Kaie Pranno sõnas, et Kotkatormi korraldusse oli kaasatud pea 40 inimest nii Hiiumaalt kui ka näiteks Sakala malevast. “Kotkatorm on hea näide, kuidas noorte ideedest sünnib võimas sündmus, mis toetab uute juhtide sirgumist!” lisas Kaie.

Võistluse peakohtunik oli Merje Reismaa ja peakorraldajateks noorkotkas Kaur Pranno, naiskodukaitse noorliige Meribell Rüütel ja Kaitseliidu noorliige Joosep Grahv. Korraldajate sõnul oli “Kotkatorm 2023” edukas üritus, kus kõik osalejad said ennast proovile panna ja omandad uusi kogemusi.

Rännk-laager “Kotkatorm” toimus Hiiumaal juba teist aastat.

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste ühise arvestuses on tulemused järgmised:
I koht – võistkond Athena (Kodutütarde Tallinna ringkond)
Lisette Tafenau, Liisbet Lehtme, Minna Tamm, Anna-Maria Semjonova

II koht – meeskond Bravo (Noorte Kotkaste Tallinna malev)
Mikk-Mattias Metsaviir, Aleksander Laaniste, Kristo Kesküla, Mattias Hendrik Kolnes

III koht – meeskond 23CC (Noorte Kotkaste Lääne malev)
Rasmus Kuuse ja Kristo Zujev

4. koht – meeskond Delta 6 (Noorte Kotkaste Lääne malev)
Marten Tukk, Karl-Markus Sadul, Erki Pranno, Kiur Tuberg

5. koht – meeskond Mustad Kotkad (Noorte Kotkaste Lääne malev)
Sten Andri Laanejõe, Robi Abel, Egert Nõulik, Jaan Aleksander Laks