Mine tagasi

Suurlaager Spekter tõi kokku 1234 osalejat

10. juuli 2024 - Üritused

Kaitseliidu noorteorganisatsioonid Kodutütred ja Noored Kotkad korraldasid möödunud nädalal oma ajaloo suurima laagri – Suurlaagri Spekter. 1. juulil Jõulumäe Tervisespordikeskuses piduliku avarivistusega alanud üritus kestis 5. juuli pärastlõunani. Jõulumäele tuli kokku üle 1200 inimese ja lisaks kodutütardele ja noorkotkastele osalesid laagris ka noored väljastpoolt organisatsiooni.

​„Laagri eesmärgiks oli pakkuda 12-18-aastastele noortele sisukaid teadmisi ja oskuseid läbi kaasahaaravate ja lõbusate väljakutsete ning riigikaitseliste tegevuste,“ kirjeldas laagrit projektijuht Liia Kass. “Spekter oli suurepärane võimalus leida uusi sõpru üle Eesti ning osaleda mitmekülgsetes töötubades, kus sai meisterdada ja õppida midagi uut ja põnevat.”

Laagri päevased tegevused olid jaotatud kahte moodulisse: riigikaitse- ja laagrimoodul. Riigikaitsevaldkonna tegevustest andsid ülevaate asjatundjad Kaitseliidust, Kodutütardest, Noortest Kotkastest, Naiskodukaitsest, Kaitseväe Akadeemiast ja Päästeametist. Lisaks viisid tegevuspunkte läbi reservväelased ja liitlased. Laagrimooduli raames said noored ise käed külge panna ja valmistada endale laagrimeeneid ning heategevuseks vaprusehelmeid. Teadmisi ja oskusi arendati rahatarkuse, ellujäämisoskuste ja muude loovate tegevuste raames. 

Laagriõhtutel ootasid osalejaid ühistegevused. Teisel õhtul pani kogu laagri tantsima Märt Agu. Kolmapäeval käisid laagrilisi tervitamas tähtsad külalised Kaitseministeeriumist, Kaitseressursside Ametist, Päästeametist, neile lisaks Pärnu abilinnapea, kaitseminister Hanno Pevkur ja president Alar Karis. õhtul astus suurlaagri lavale peaesineja Terminaator ning laagri neljas päev lõppes üllatusesineja ja diskoga, mis pani Spektrile meeleoluka punkti.

“Tegevuspunktide kvaliteedi ja sisu eest vastutasid pikaajalise kogemusega noortejuhid ja oma valdkonna parimad. Garanteeritud sai parimat seltskonda ja veel paremat suvist seiklust,” ütles laagriülem Alar Tamm.

Suurlaager Spekter toimus Kaitseministeeriumi 2017. aastal algatatud isamaalise hariduse programmi raames. Kõige esimene suurlaager Spekter toimus 2018. aastal Lammasmäe Puhkekeskuses. Kodutütred ja Noored Kotkad on Kaitseliidu noorteorganisatsioonid, mille missiooniks on kasvatada noori isamaalises vaimus, arendades nende vaimseid kui ka füüsilisi võimeid.

Vaata lisaks pilte galeriist!

Foto: Lisett Kruusimäe