Mine tagasi

Täna algab võistlusmatk “Valge välk 2023”

10. veebruar 2023 - Pressiteade

Juba neljandat korda toimub 10-11. veebruarini Valgamaal noorkotkaste ja kodutütarde vabariiklik võistlusmatk “Valge välk 2023”.

“Valge välk” on Noorte Kotkaste ja Kodutütarde võistlusmatk, mis toimub traditsiooniliselt Valgamaal. Aasta kõige lumisemal ajal pannakse proovile noorte füüsiline vastupidavus ja nende meeskonnatöö oskused ning teadmised talvises metsas hakkama saamisel.

Kaitseliidu Valgamaa maleva noorteorganisatsioonide korraldavale võistlusmatkale on registreerunud 26 noorkotkaste ja kodutütarde võistkonda kõigist Eesti maakondadest. Noored stardivad rajale reede õhtul ja finišeerivad laupäeva päeval. 

Võistlusmatka kogupikkus on linnulennult 25 km. Neljaliikmelisel võistkonnal tuleb liikuda varjatult maastikul ning täita kontrollpunktides neile antud ülesandeid. Võimalikud ülesanded kontrollpunktides on orienteerumine, side, laskeharjutused sportrelvadest, esmaabi, sõlmed. Võistkond peab kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita väljaspool kontrollpunkti. Võistlusmatk toimub enamiku ajast öösel ja matkasuuskadel.

Kodutütred ja Noored Kotkad on Kaitseliidu noorteorganisatsioonid, mille tegevuse eesmärk on isamaalises vaimus kasvatada neiud ja noormehed vaimselt ja kehaliselt terveiks Eesti kodanikeks.