Mine tagasi

“Valge välk 2023” võitsid Harju maleva noorkotkad

13. veebruar 2023 - Pressiteade

Möödunud nädalavahetusel Valgamaal toimunud iga-aastane võistlusmatk “Valge välk 2023″ lõppes taaskord Harju maleva noorkotkaste võistkonna “A4” võiduga. Teisele kohale tuli Valgamaa maleva võistkond “Valga 3” ja kolmandaks Tartu noorkotkad võistkonnaga “Tartu NK NEG”.

Neljandat korda toimuva võistluse raja ajaline kestus oli ligi 18 tundi ja keskmine kilometraaž 25 kilomeetrit. Rajale startis 26 võistkonda, kes kõik ka lõpetasid tulemusega võistluse. 

Neljaliikmelisel võistkonnal tuleb liikuda varjatult maastikul ning täita kontrollpunktides neile antud ülesandeid. Võistlejatel tuli kokku läbida 9 kontrollpunkti, kus tuli lahendada ülesandeid teemadel näiteks: orienteerumine, side, laskeharjutused sportrelvadest, esmaabi, sõlmed. Noored läksid rajale reede õhtul ja finišeerusid laupäeva hommikupoolikul. Võistlejate liikumist häiris rajal vastutegevuse üksused, kes hoidsid võistlejaid eemal suurematest teedest. Vastutegevusele vahele jäädes, tuli loovutada elutalong.

Võistluse korraldasid ja viisid läbi Kodutütarde Valgamaa ringkond ja Noorte Kotkaste Valgamaa malev, koostöös Kaitseliidu Valgamaa malevaga.

Kodutütred ja Noored Kotkad on Kaitseliidu noorteorganisatsioonid, mille tegevuse eesmärk on isamaalises vaimus kasvatada neiud ja noormehed vaimselt ja kehaliselt terveiks Eesti kodanikeks.

Paremusjärjestus:

 1. Harju A4
 2. Valga 3
 3. Tartu NK NEG
 4. Pärnu KT Jaagupi
 5. Võrumaa KT
 6. Harju Kuusalu NK
 7. Jõgeva NK/KT
 8. Tartu KT NEG A
 9. Võrumaa NK 2
 10. Viru Tarvanpää
 11. Põlva NK/KT
 12. Järva NK/KT 1
 13. Pärnu NK Jaagupi
 14. Tartu KT NEG B
 15. Valga 2
 16. Harju Kurtna
 17. Valga 1
 18. Alutaguse Alfa
 19. Järva NK
 20. Pärnu Enam vähem
 21. Võrumaa NK 1
 22. Sakala Vigrid
 23. Alutaguse Sierra
 24. Järva NK/KT 2
 25. Tallinn
 26. Tallinn Külma Jaak

Võistkondade liikumist saab vaadata siit: https://sportrec.eu/gps/1hu2lip