Mine tagasi

Võidupüha toimub tänavu Viljandis

20. juuni 2023 - Pressiteade

Kaitseliit koos oma allorganisatsioonidega, tähistab võidupüha 23. juunil Viljandis, üritusega, mis algab hommikul kell seitse riigilipu heiskamisega Viljandi linnavalitsuse ees ja kulmineerub paraadi ja maakaitsepäevaga.

Päeva tippsündmus, paraad Viljandi Vabaduse platsil, algab kell 11.00 Vabariigi Presidendi saabumisega. Üksused hakkavad platsile rivistuma juba pool tundi varem. Paraadil osaleb üle 900 inimese nii Eestist kui välismaalt.

Paraadil on esindatud Lõuna maakaitseringkonna liikmed Kaitseliidust, Naiskodukaitsest, Kodutütardest ja Noortest Kotkastest, aga ka liitlaste ja partnerjõustruktuuride esindajad ja orkestrid. Noored Kotkad on paraadil esindatud 88 liikmega, kes on üles rivistatud koos vabatahtlike juhtidega.

Traditsiooniliselt süütavad Noored Kotkad 22. juuni õhtul kell 21.00 Viljandi jaanitulel muinastule, mis ühendatakse Toris süüdatud mälestustulega ühiseks võidutuleks. Võidupüha paraadil annab võidutule tuletoojatele üle Vabariigi president, et see jõuaks igasse maakonda.

Võidupüha on Eesti riigipüha, mida peetakse 23. juunil alates aastast 1934. Sellega tähistatakse Eesti võitu Võnnu lahingus Landesveeri üle 23. juunil 1919. Alates esimesest tähistamisest nimetatakse seda eestlaste kõigi aegade võitude ja võitluste mälestuspäevaks, meenutamaks Lembitu päevil alanud lakkamatut võitlust eesti rahva olemasolu ja poliitilise vabaduse eest.

Kutsume kõiki eestlasi üles tähistama meie vabadusvõitluse mälestust, olles kohal või jälgides paraadi Eesti Televisiooni otseülekande vahendusel.