Mine tagasi

Võistluste tuuled puhusid Lätis, rahvusvahelisel võistlusel “Colonel Dainis Turlais Cup”

3. mai 2024 - Üritused

Võistluste tuuled puhusid Lätis, kui Põlva ja Võru noored asusid mõõtu võtma rahvusvahelisel võistlusel “Cup of Colonel Dainis Turlais”. 27. ja 28. aprillil toimunud võistlusel osales kokku 28 tiimi, sealhulgas meie oma Põlva ja Võru tiimid, kes näitasid enda tugevust ja osavust mitmetes erinevates ülesannetes.

Esimesel päeval tuli osalejatel läbida 16-kilomeetrine rännak, mille jooksul tuli läbida 10 kontrollpunkti. Iga kontrollpunkt pakkus uut ülesannet – viktoriin, side, granaadivise, luure, kauguste määramine, relva kokkupanemine ja lahti võtmine, takistusrada ja paadiga jõe ületamine.

Teisel päeval ootas ees labürindi orienteerumine ning võistlused õhkrelvadega. Duel-laskmine ja statsionaarne laskmine olid selle päeva põnevaimad katsumused.

Põlva võistkond näitas enda tugevust ja saavutas üldarvestuses 7. koha. Võru võistkond, samuti täis entusiasmi ja võistlusindu, saavutas üldarvestuses 12. koha.

“Cup of Colonel Dainis Turlais” võistlus oli tõeline proovilepanek meie noortele, kuid nad näitasid, et on valmis igaks katsumuseks. Põlva ja Võru võistkondade saavutused on tõestuseks nende oskustele, pühendumusele ja võistlusvaimule ja suur tänu noortele Noorte Kotkaste ja Kodutütarde esindamise eest Läti noorteorganisatsiooni Jaunsardze võistlusel.