Mine tagasi

Selgusid aasta noorkotkas ja noortejuht

31. jaanuar 2023 - Konkurss

Laupäeval, 28. jaanuaril kogunesid Tartu V spaahotelli konverentsikeskusse Kaitseliidu ja selle naiste- ning noorteorganisatsioonide eelmisel aastal enim väljapaistnud liikmed. Pidulikul tunnustusüritusel osales ligi 90 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast, kodutütart ja noortejuhti kõikjalt Eestist.

AASTA NOORKOTKAS 2022 – Andreas Idavain Harju malevast

Andreas on noorkotkas, kes julgeb võtta vastutust ning talle saab usaldada ülesandeid ilma, et peaks kahtlema tema võimes tulla toime mistahes olukorras. Andrease üheks edulooks 2022 aastal oli NOT projekti raames toimunud võistluse „Välkrännak“ korraldamine, mis õnnestus suurepäraselt ning sai osalejatelt kiitva tagasiside. Andrease kireks ongi erinevad patrullvõistlused. Võistlusele eelneb tema juhtimisel alati põhjalik ettevalmistus ning oluliste teadmiste ja oskuste ülekordamine. Poodiumikohti on saavutatud nii vabariiklikel kui rahvusvahelistel võistlustel. Praegu asendab Andreseas oma ajateenistuses olevat rühmapealikku, tagades sel moel rühma tegevuse jätkumise.


AASTA NOORTE KOTKASTE NOORTEJUHT 2022 – Raigo Õiglas Lääne malevast

Raigo on Noorte Kotkaste Lääne maleva pealik, kes samaaegselt tegutseb rühmapealikuna lausa kahe rühmaga – Mustad Tiigrid ja Vormsi Viikingid. Noortega tegelemisel paneb ta erilist rõhku välitegevusele, samuti koostööle Kaitseliidu malevaga ja Naiskodukaitsega. Raigo eeskujul, motiveerimisel ja noorte kaasamisel Kaitseliidu üritustele on viimasel aastal tema rühmast Kaitseliitu astunud 9 noorkotkast. Lisaks on ta alati abiks maakondlike ürituste ja teiste rühmade välilaagrite korraldamisel. Laagrite ja matkade korraldab suure kirega, kõik peab olema põnev, kaasahaarav, praktiline ja samas ka piisavalt raske.


Konkursi „Aasta noorkotkas“ eesmärk on tunnustada Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tegevuses aktiivselt osalevat noorkotkast. Konkursi „Aasta noortejuht“ eesmärk on esile tõsta vabatahtlikul initsiatiivil põhinevas noorteorganisatsioonis Noored Kotkad noortega töötavate inimeste panust, tunnustades malevatest esitatud kandidaati.

Tutvu kõigi “Aasta Noorte Kotkaste noortejuht 2022” nomimentidega siin.
Tutvu kõigi “Aasta noorkotkas 2022” nomimentidega siin.
Vaata auhinnagala galeriid siit.

Fotod: Markus Sein