Mine tagasi

Selgusid aasta noorkotkas ja noortejuht

29. jaanuar 2024 - Konkurss

Laupäeval, 27. jaanuaril kogunesid Viimsi Artiumis Kaitseliidu ja selle naiste- ning noorteorganisatsioonide eelmisel aastal enim väljapaistnud liikmed. Pidulikul tunnustusüritusel osales ligi 90 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast, kodutütart ja noortejuhti kõikjalt Eestist.

Aasta 2023 noorkotkas – ALLEN LARIN (Harju malev)

Allen ei ole lihtsalt tubli noorkotkas, vaid noormees, kes panustab kogu oma vaba aja, oskused ja südame Noorte Kotkaste organisatsiooni. Ta on kohal igas laagris ning aitab kaasa ka nende korraldamisel. Kui Alleni rühmapealik oli ajateenistuses, hoidis just tema oma aktiivsuse ja ettevõtlikkusega rühma tegevusi käigus. Rühmakaaslasega üheskoos viisid nad läbi iganädalaseid koondusi, tegid võistluste-eelset väljaõpet ning valmistasid ette laagri, mille rühmapealik ajateenistusest vabal nädalavahetusel läbi viis. Allen on sooritanud Noorte Kotkaste II järgu ja talle on omistatud pioneeri ja meediku erikatsemärk. Allenile vaadatakse alt üles ning ta on suureks eeskujuks kõigile Harju noorkotkastele. 


Aasta 2023 Noorte Kotkaste noortejuht – REIMO REIMER (Lääne malev)

Lääne malevas on Reimo tegutsenud noortejuhina kolm aastat, vedades rühma Haapsalu PõhjaKotkad. See, kuidas Reimo teeb koostööd nii teiste rühmade noorkotkastega, kodutütardega, naiskodukaitsjatega kui ka kaitseliitlastega, ilmestab tema avatust ja pühendumist. Rühma juhtimisel hinnatakse kõrgelt tema koostööd lastevanematega. Reimo ei tee kunagi midagi niisama – alati on kõikidel tegevustel kindel eesmärk. Ta hoolib noortest kui oma lastest ning pingutab selle nimel, et igaüks arendaks just seda, mis on tema tugevaim külg. Reimol on hea huumorimeel ning oskus erinevates olukordades leida midagi positiivset ja midagi, millest õppida.


Konkursi „Aasta noorkotkas“ eesmärk on tunnustada Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tegevuses aktiivselt osalevat noorkotkast. Konkursi „Aasta noortejuht“ eesmärk on esile tõsta vabatahtlikul initsiatiivil põhinevas noorteorganisatsioonis Noored Kotkad noortega töötavate inimeste panust, tunnustades malevatest esitatud kandidaati.

Tutvu kõigi “Aasta Noorte Kotkaste noortejuht 2023” nomimentidega siin.
Tutvu kõigi “Aasta noorkotkas 2023” nomimentidega siin.