Mine tagasi

Selgusid aasta noorkotkas ja noortejuht

7. veebruar 2022 - Pressiteade

Pühapäeval, 6. veebruaril kogunesid Tallinna Kultuurikatlasse Kaitseliidu ja tema nais- ning noorteorganisatsioonide eelmisel aastal enim väljapaistnud liikmed. Pidulikul tunnustusgalal osales ligi 90 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast, kodutütart ning noortejuhti kõikjalt Eestist.

AASTA NOORKOTKAS 2021 – Karl-Kristjan Ilus Põlva malevast

Karl-Kristjan Ilus on sihikindel ja kohusetundlik noorkotkas, kes Põlva NK/KT noortekogu liikmena on panustanud piirkonna noorkotkaste tegevuse rikastamisse mitmete ürituste korraldajana.  Maakondlikes laagrites annab ta noorematele edasi järgukatsete teadmisi, võistlustel annab endast alati viimase ning osaleb ka KL Põlva maleva väljaõppes. Karl-Kristjan on nii tegude kui isikuomaduste poolest luureleminekuks igatahes parim valik.

AASTA NOORTE KOTKASTE NOORTEJUHT 2021 – Sander Soomre Viru malevast

Sander Soomre on pühendunud noortejuht, kes lisaks oma rühma sisukale ja hästi planeeritud tegevuse läbiviimsele panustab organisatsiooni arengusse ka laiemalt. 2018. aastast kuulub ta NK keskjuhatusse, samuti on ta olnud NK Viru maleva pealiku ülesannetes. Varasema kaitseväelasena on tema tööeetika ning meeskonnatööoskus eeskujuks ka vabatahtlikus tegevuses, seda nii noortele kui teistele noortejuhtidele.

Esmakordselt tunnustati auhinnagalal kõiki aasta parimaid üheskoos. Tunnustused nominentidele andsid üle Kaitseliidu ülem, Kaitseministeeriumi kantsler ja Noorte Kotkaste peavanema abi. Nominendid said ka kingitused, aasta parimad ka rahalise tunnustuse.

Noorte Kotkaste peavanema Silver Tamme sõnul on oluline tunnustada silmapaistvaid inimesi meie keskel, kes oma tegevusega panustavad igapäevaselt Noorte Kotkaste organisatsiooni arengusse! “Iga maakonna aasta noorkotkas ja noortejuht on väärtus omaette, innustades oma eeskujuga ka teisi kaaslasi aktiivsemalt osalema organisatsiooni töös!” sõnas Tamm.

Konkursi „Aasta noorkotkas“ eesmärk on tunnustada Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tegevuses aktiivselt osalevat noorkotkast. Konkursi „Aasta noortejuht“ eesmärk on esile tõsta vabatahtlikul initsiatiivil põhinevas noorteorganisatsioonis Noored Kotkad noortega töötavate inimeste panust, tunnustades malevatest esitatud kandidaati.

Tutvu kõigi “Aasta Noorte Kotkaste noortejuht 2021” nomimentidega siin.
Tutvu kõigi “Aasta noorkotkas 2021” nomimentidega siin.
Vaata auhinnagala galeriid siit.

Fotod: Kristjan Prii, Markus Sein